Shape62 i172
 
email_icon 600 498 445 kominstalzuh@wp.pl kominiarz_rev
banerGLOWNY
i881 CIEPŁO I KOMFORT DLA CIEBIE unnamed Nasze aukcje shopping_cart Sklep ONLINE
Shape691 Nasady Kominowe

Wywietrzak H

Wywietrzak typu H jest urządzeniem wykorzystującym energię kinetyczną wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Wytwarza korzystny układ ciśnień sprzyjający ruchowi powietrza w przewodzie kominowym.

image205

Kratki kominowe

Kratki osłonowe stanowią estetyczne zakończenie wylotów kominowych wentylacyjnych. Montaż polega na przykręceniu ich do komina za pomocą kołków szybkiego montażu lub przy pomocy sprężyn. W każdej wersji kratki wykonane są z blachy chromoniklowej, dodatkowo dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych.

image206

Podstawy kominowe

Podstawy kominowe pozwalają na montaż nasad kominowych (typu Rotowent, Turbowent czy też nasad stałych - w odpowiednich wersjach wykonania) w różnych konfiguracjach połaci dachowych, czy kominów.

Wśród nasad samonastawnych wyróżniamy:

Podstawy rozbieralne: pozwalają na montaż nasad typu -R
Podstawy ocieplane: do ocieplanych przedłużeń kominów
Podstawy dachowe -B: podstawy dachowe wg. Polskiej Normy
Podstawy zbiorcze: pozwalają na zabudowę wielu przewodów kominowych
Podstawy kątowe: pozwalają na instalację nasad na pochyłych połaciach dachowych
Podstawy wciskane: umożliwiają montaż nasad metodą "na wcisk"

image207 image208 image209 image210 image211 image212 image213 STRONA 1 STRONA 2 STRONA 3

KULA OBROTOWA - ASPIROMAT

Obrotowa nasada kominowa Aspiromat jest urządzeniem wykorzystującym siłę wiatru do wspomagania ciągu
kominowego. Niezależnie od kierunku, siły wiatru, turbina nasady obraca się zawsze w jedną i ta samą stronę.

Montuje się ja na wylotach kominowych wentylacji grawitacyjnej. Maksymalna temperatura pracy: 150°C.
Układ obrotowy: dwa łożyska toczne. Obrotowa nasada kominowa wykonana jest z blachy chromoniklowej w zakresie średnic 150-220 mm, łopatki turbiny (głowicy obrotowej) w górnej części połączone są czaszą a w dolnej pierścieniem. Turbina osadzana jest w korpusie przy pomocy dwóch łożysk. Aspiromat znalazł

zastosowanie:

• do wspomagania wentylacji grawitacyjnej wywiewnej
• kiedy występują zawirowania powietrza na wylotach komina spowodowane jego niekorzystnym usytuowaniem
• przy niekorzystnej konfiguracji terenu, silny i częsty wiatr ( II i III strefa obciążona wiatrem)
• kiedy brak jest ustabilizowanego ciągu kominowego lub jest on zbyt mały

image214

NASADA KOMINOWA - TYP KOGUT

Nasada kominowa stosowana jest na przewody kominowe oraz wentylacyjne. Obrotowa nasada na kominy wykonywana jest w zakresie średnic rur dolotowych 150-220 mm. Wykonana jest z blachy chromoniklowej kwasoodpornej oraz ocynkowanej. Obudowa skład się z trzech elementów połączonych ze sobą na stałe.

Nasada dzięki swej obudowie ustawia się w kierunku wiatru. Jest ona osadzona na trzpieniu, który zamocowany jest w korpusie przy pomocy dwóch łożysk. Nasada kominowa Kogut stosowana jestna zakończenia przewodów kominowych odprowadzających spaliny z urządzeń grzewczych gazowych o temperaturze nie większej niż 150°C, oraz wentylacyjnych dla zapewnienia wspomagania ciągu poprzez wytwarzanie podciśnienia w przewodzie kominowym. Drugim celem jej zastosowania jest ochrona przewodu wylotowego przed deszczem, śniegiem i ptactwem.

image215

NASADA KOMINOWA - TYP PIERŚCIENIOWY

Nasada kominowa stosowana jest na przewody kominowe oraz wentylacyjne. Stała nasada na kominy wykonywana jest w zakresie średnic 150-350 mm. Wykonana jest ona z blachy chromoniklowej kwasoodpornej. Nasada składa się z elementów połączonych ze sobą na stałe. Nasada kominowa Pierścieniowa stosowana jest na zakończenia przewodów kominowych odprowadzających spaliny z urządzeń grzewczych gazowych o temperaturze nie większej niż 150°C oraz wentylacyjnych dla zapewnienia wspomagania ciągu poprzez wytwarzanie podciśnienia w przewodzie kominowym. Drugim celem jej zastosowania jest ochrona przewodu wylotowego przed deszczem, śniegiem i ptactwem.

image216
Shape61 Shape60 image5 image7 image9 image10 image11 image13 image14 image15 image16 image17 image18 image20 image21 image22 image140 Shape420 image163 image170 image171 image172 logob Shape663 i98 Odwiedziło nas: użytkowników Copyright © 2013 www.kom-instal.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie strony - www.reklamazamosc.eu